DÜNYA VERGİ REHBERİ

Dünya Vergi Rehberi (Worldwide Tax Guide), PKF Yayınlarının amiral gemisi olan üye ülkeler için vergi konularında başucu kitabı niteliği taşımaktadır. Her yıl periyodik olarak yayımlanan bu kapsamlı rapor, 2021 yılı için dünyanın en önemli 148 ticaret ülkesinin vergilendirme ve ticari düzenleme rejimlerini detaylandırıyor.

Bir ülkenin vergi rejiminin, yeni pazarlara girmeyi düşünen herhangi bir işletme için her zaman önemli bir faktör olduğu göz önüne alındığında, işletmeler için “vergi oranları, denizaşırı işletmeler için teşvikler, yürürlükte olan çifte vergi anlaşmaları olup olmadığı ve yabancı kaynaklı gelirlerin nasıl vergilendirilebileceği” konularında aydınlatıcı bir fener niteliğinde. Bu çerçeveden bakıldığında bu kılavuz, kurumsal çevreler de dahil olmak üzere mevcut ticaret alanında genişlemek veya yeni bir ticaret alanı kurmak isteyen muhasebe profesyonellerinin ve uluslararası işletmelerin en acil sorularını yanıtlamaya yardımcı oluyor.

Dünya Vergi Rehberi (Worldwide Tax Guide); başta Türkiye olmak üzere her ülkeyi sırayla ele alıyor. İşletmelere uygulanan başlıca vergileri ve ayrıca her bölgedeki PKF uzmanları tarafından derlenen önemli noktalarla ülkenin kişisel vergi rejimini detaylandırıyor.

Worldwide Tax Guide
Worldwide Tax Guide 2021-22
Worldwide Tax Guide
Worldwide Tax Guide 2020-21
Worldwide Tax Guide 2019-2020
Worldwide Tax Guide 2018-2019
Worldwide Tax Guide 2017-2018